Першокурсники відкривають науку

Якісна підготовка фахівця розпочинається з перших днів навчання на фізико-математичному факультеті і складається не тільки з оволодіння фаховими компетентностями, які передбачені освітньою програмою, в процесі аудиторних занять. Велика увага приділяється і поза аудиторній роботі. Підтвердження цьому – екскурсія в Центр науки Тернополя, на якій побували студенти групи СОІМ-15  разом із куратором Барна О.В. Студенти не тільки ознайомились із експонатами центру, а й обговорили їх можливі сфери застосування у майбутній професії. Яскраві емоції та залучення до наукових відкриттів  - запорука формування позитивної мотивації до діяльності в галузі STEM, яка розвивається та популяризується в рамках діяльності STEM-центру Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Маємо нові ідеї та плануємо майбутні проєкти!

 

Учасники екскурсії

Шифр групи на конструкторі ландшафту

Доцент Барна О.В.

Цифровий учитель

Науково-педагогічні працівники Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та весь університет загалом мають неабиякі здобутки в плані цифровізації освіти. Власні напрацювання та співпраця із міжнародними інституціями дають змогу ділитись досвідом та будувати освітню політику не тільки в Україні, а й за кордоном. Підтвердженням цього факту є розробка унікального курсу для педагогів «Цифровий учитель», який створено групою українських експертів у співпраці із студією онлайн-освіти EdEra та Інститутом освіти для миру та сталого розвитку ім. Махатми Ганді ЮНЕСКО (MGIEP) за підтримки гранту Google.org та Міністерства освіти і науки України (https://study.ed-era.com/uk/courses/course/4033?fbclid=IwAR1MhUp66EdTNK2rjjIp-gXylIUmmx2YGIXO01xKi7a1j62Xb7EiBZrIS_E ). До складу експертної групи авторів увійшла доцентка кафедри інформатики та методики її навчання Барна Ольга Василівна.

Курс дасть розуміння, як:

дібрати ефективні цифрові інструменти для заняття, залежно від освітніх цілей;

оцінювати та контролювати опанування учнями цифрових засобів і безпечної навігації в інтернеті;

створити безпечне середовище для навчання учнів із використанням засобів цифрової педагогіки.

 

Курс буде корисним студентам та їх наставникам, які  цікавляться сучасними методиками навчання своїх предметів, опановують цифровими технологіями в освіті та науці, розширюють горизонти класичного курсу педагогіки та планують стати учасниками спільноти цифрових учителів.

Доц. Ольга Барна

 

Вебінар зі створення проєктів для Нової української школи

На фізико- математичному факультеті відбувся вебінар на тему «Створення проєктів НУШ з використанням цифрових інструментів» (організатори – Галина Шмигер, Надія Балик, Ярослав Василенко). Учасники вебінару – учителі інформатики Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей.

Основні напрями роботи вебінару:

  • інтегроване навчання – зміна сенсу освіти
  • організаційні та науково-методичні умови створення навчальних проєктів;
  • особливості реалізаціїї STEM-проєктів для НУШ.

Під час вебінару учителі продемонстрували конкретні приклади створених ними інтегрованих навчальних проєктів для учнів молодших та середніх класів. У цих проєктах передбачено формування в учнів ключових компетентностей, наскрізних умінь та ціннісних орієнтирів, що записані у Державних стандартах початкової та базової середньої освіти.

Під час обговорення науково-методичних умов створення навчальних проєктів учасниками вебінару було підведено підсумок, що застосування цифрових технологій та інноваційної педагогіки в навчальному процесі є діяльним інструментом забезпечення успіху Нової української школи.

Учасники вебінару зі створення проєктів для НУШ

Приклад роботи учнівських груп у інтегрованому проєкті

Робота над дослідженням у STEM-проєкті для учнів 7 класу «Інтернет речей»

Застосування цифрових технологій у проєктній діяльності

Використання інтерактивних вправ у проєктній роботі

Галина Шмигер

 

Гостьова лекція для студентів Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка

Доценти кафедри інформатики та методики її навчання Надія Балик та Василь Олексюк провели двогодинну відкриту лекцію в межах співпраці ТНПУ імені Володимира Гнатюка з Кременецькою обласною гуманітарно-педагогічною академією ім. Тараса Шевченка для здобувачів вищої освіти спеціальності «Середня освіта (Інформатика)».

Під час відкритої лекції на тему «Моделювання контенту професійної підготовки ІТ-фахівців» було розглянуто розвиток «твердих» навичок у студентів ТНПУ імені Володимира Гнатюка, зокрема: розроблення програмного забезпечення, використання хмарних технологій, а також навички зі STEM-предметів.

Одним із пріоритетів у підготовці ІТ-фахівців кафедри інформатики та методики її навчання є інтеграція Digital-технологій з креативною індустрією, зокрема, у галузі game-розробки, 3D-моделінгу, 3D-друку, анімації, STEM-технологій, де створюються змісти, які мають культурний характер.

Майстер-клас з робототехнiки

Учасники гостьової лекцii

Надія Балик, Василь Олексюк

День науки разом із ТНПУ

Магістрантки спеціальності "Середня освіта (Інформатика)" Мартіна Повк і Софія Онищук разом із доцентом кафедри інформатики та методики її навчання Барна Ольгою Василівною організували та провели у Білобожницькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Чортківського району День науки.

Учасники масштабної події змогли по-справжньому "доторкнулись" до сучасних технологій, які презентували спікерки. Адже зрозуміти як народжуються 3D моделі, поганяти шаленими спусками в окулярах доповненої реальності, покерувати роботами, дроном та запрограмувати їх - то мрія чи не всього школярства. І ця мрія здійснилась завдяки мандрівній лабораторії STEM-центру фізико-математичного факультету. Старшокласники отримали запрошення на навчання в університеті, найактивніші молодші школярі - сертифікати про участь у Дні науки, а загалом усі - новий досвід, позитивні емоції та багато задумів та планів.

Захід відбувся і рамках профорієнтаційної роботи кафедри та відповідно до заходів, які передбачені участю  STEM центру ТНПУ в Всеукраїнському інноваційному освітньому проєкті за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів»

Відкриття Дня науки

Ознайомлення із експонатами мандрівної лабораторії STEM центру ТНПУ

Учасники заходу під час активностей

Доцент Барна О.В.