Стартапи кафедри інформатики

Однією із реалізацій визначених педагогічних стратегій є впровадження технології стартапів. Стартап виконується на основі інноваційних технологій, широких можливостей сучасного програмного забезпечення, є структурою, яка займається пошуками відтворювальної, корисної моделі. Основними принципами стартапу є глобальне мислення, пошук партнерів, побудова стратегії, інноваційна ідея, чіткість мети, вдала назва й планування. Стартап має на меті отримати профіт (вигоду) для користувача й ініціатора проекта, одним із головних завдань є розповсюдження продукту стартапу (віртуального або фізичного) серед визначеної спільноти.

На першому етапі зацікавленим колом учасників генеруються ідеї стартапу, використовуючи техніку скрепбукінга (банер із «вирізок» ідей).

На цій стадії фіксуємо лише окремі розрізнені ідеї й відсутність чіткої структури. На етапі рефлексії обговорюються пропоновані ідеї й обирається найкраща й найпродуктивніша. Наступним етапом є вибудова концепції майбутнього продукту, складових проекту тощо. Вивчається стан досліджуваної проблеми, здійснюється розподіл обов’язків й сфер діяльності. Первинна презентація стартапу є також дуже важливим етапом, який скадається з окремих ключових позицій: назва, проблема, вирішення, модель, секрет успіху, бутстреппінг (розкрутка), прогнози, статус.

На фізико-математичному факультеті відбувся вернісаж студентських бізнес-ідей «Стартап юніор», організаторами якого стала кафедра інформатики, зокрема, завідуюча кафедрою інформатики та методики її навчання Балик Надія Романівна, доцент кафедри Барна Ольга Василівна.

Свої проекти представили студенти факультету. Основною ідеєю проекту Чеболди Дениса та Заєць Станіслава було створення протектора для розеток, який би дозволив обмежити доступ до електропостачання будь-кому, хто зміг би ним скористатися, що було б непогано в плані економії коштів, та й для загальної безпеки (мало що кому в голову прийде). Галас Анатолій, Грамяк Анатолій та Віталій Околович представили проект HEADPHONE HOLDER (бокс для навушників). Кожному знайома ситуація, коли дістаєш сплутані навушники з кишені. Багато кого це дратує, тому хлопці взялись за вирішення цієї проблеми.

Проект на тему «Кубик Рубіка для незрячих» підготували студенти групи Жига Віталій, Ворончак Володимир та Довгалюк Валерій. На кожній грані кубика розміщенні різні фігури, щоб незрячі змогли відчувати грань на дотик. Дарія Яценяк, Зубик Тарас та Вероніка Рябовол представили проект «ABC_Брайля». Цей проект спрямований на початкову допомогу дітям з тяжкими вадами зору. Анастасія Процишин та Софія Онищук представили проект «Молекула». Основна ідея якого – допомога при вивченні хімії.

Технологію виготовлення модульного оригамі» показали Заяць Юлія, Прийдун Галина, Білянська Вікторія, Кузьмович Інна, Вигонський Віктор, Пелешок Оксана, Зубрицька Христина, Бескієр Альона, Кавка Зоряна, Ткач Карина, Тюхта Ангеліна, Дмитраш Ольга, Лехняк Марія.

При підготовці проектів зі студентами працювали доценти кафедри Олексюк Василь Петрович та Грод Інна Миколаівна.

Інколи одна справа надихає на іншу, а успішний стартап викликає бажання експериментувати вільніше і масштабніше. Можна зробити бізнес на продажах старих непотрібних речей, а можна опановувати майстерність професійного виробництва. На завершення учасники підкреслили роль розроблених бізнес-ідей і презентацій, які можуть стати стартовим майданчиком для реалізації власної справи молодого покоління України