Українсько-польське співробітництво в галузі комп’ютерної лінгвістики

З метою розвитку міжнародного співробітництва між Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка та Університетом в Бєльсько-Бяли (Польща) у червні 2014 року було створено спільну науково-дослідну лабораторію «Комп’ютерні методи структурування лексичної семантики».

Лабораторія організована для проведення наукових досліджень українськими та польськими науковцями в галузі комп’ютерної лінгвістики.  До наукової тематики будуть також залучатися студенти та магістранти фізико-математичного факультету.

У червні та серпні викладачами кафедри інформатики (Н.Р. Балик, С.В. Мартинюк, Я.П. Василенко, Г.П. Шмигер) були проведені наукові семінари за участі польських колег (М.С. Лабащук, М.П. Карпінський). На семінарах обговорювалися комп’ютерні моделі якісного і кількісного аналізу структурування лексичної семантики. Планується створити комп’ютерну програму з метою автоматизації природномовних текстів. На першому етапі буде розроблена інформатична модель структурування мовного лексичного знаку з особливим акцентом на структурі значення.